Květen 2016

Spokojený život???

30. května 2016 v 15:40 | Káťa |  Téma týdne
Napsat článek na toto téma, bude pro mě asi těžké ale zkusím to....

Ptáte se proč? Protože já totiž nevím, co je spokojený život a jestli to někdo z Vás ví, tak mu závidím. Můj spokojený život skončil po pubertě. to bylo fajn, nic neřešit, jen kamarádi, žádné problémy, můj největší problém byl test z matematiky.

Rozhodně tu, ale nebudu psát, jak já mám život těžký a, že o spokojeným životě pochybuji.
Protože vím, že spousta lidí na tom bude určitě mnohem hůře. Nemyslím jen bezdomovci ale také lidé z jiných částí naší Země.

Proto si myslím, že by měl být každý spokojený se svým životem a snažit se ho jen vylepšit. Také se snažím myslet pozitivně! Vždycky totiž může být hůř a každý kdo si sáhne do svědomí určitě dokáže vyjmenovat minimálně tři lidi, kteří jsou na tom hůře.

Člověk, který není spokojený se svým životem by se měl zamyslet, jestli opravdu udělal vše proto, aby byl spokojenější.

Takže ptáte-li se mě, zda mám spokojený život, musím odpovědět, že ano, protože mám kde spát, mám práci, mám co jíst, a mám rodinu a přátelé. Jediné, co mi chybí k úplné spokojenosti by možná tak byla finanční jistota, ale to v ČR nemá asi nikdo, krom našich politikůNerozhodný a dalších takových lidí, kteří si výši svých příjmů mohou ovlivnit úplatky S vyplazeným jazykem ( o tom si myslete, co chcete, já politiky nesnáším)

Buďte spokojení s tím, co máte i když Vám život přichystá překážky a pamatujte:

Naleznete-li cestu bez překážek, určitě nikam nevede!!!!!


Moje Dota sety

30. května 2016 v 15:10 | Káťa |  Moje Lina
Moje nejlepší předměty v Dotě za moje nejoblíbenější hrdiny

Crystal maiden
Death Prophet
Drow Ranger
Kotl
Lich
Lina
Zde přidám i záznamový gem v sukni

Luna
Riki
Storm Spirit
Windranger

Dota 2 - informace

30. května 2016 v 15:04 | Káťa |  Moje Lina
Dota 2 (Defense of the Ancients 2)

je strategická počítačová hra žánru MOBA (Multiplayer online battle arena), vyvíjená firmou Valve Corporation. Jedná se o "stand-alone" remake Defense of the Ancients (DotA), oblíbené modifikace (mapy) ze hry Warcraft III.
Vývoj hry začal roku 2009, kdy Valve najmulo jako hlavního designéra vývojáře původního módu DotA s přezdívkou "Icefrog". Hra byla oficiálně oznámena 13. října 2010 na portálu Game Informer.[1] I přesto, že byla Dota 2 kritizována pro příliš pozvolnou křivku učení, je dnes nejhranější hrou z platformy Steam s denními špičkami přes 11 miliónů současně hrajících.
Hra je založena na platformě F2P (Free to play), tedy lze ji hrát zdarma. Herní systém a mapa zůstaly podobné jako v původní hře, vývoj hry pokračoval tam, kde skončil vývoj původní DotA;[2] hlavním důvodem k vydání pokračování Defense of the Ancients je odpoutání se od herního klienta v podobě Warcraftu III, protože i když si první DotA vytvořila samostatnou komunitu, je to stále pouze přídavná mapa ke hře Warcraft III: The Frozen Throne.

Tuto hru hraje 10 hráčů, rozdělených do dvou týmů (Dire a Radiant) po pěti. Hlavním úkolem je zničit soupeřův Ancient (hlavní budova), který je umístěn v hlavní základně jednotlivých týmů. K Ancientu vedou tři cesty (lane), které jsou odděleny lesem (wood/forest/jungle):
 • vrchní (top)
 • střední (mid)
 • spodní (bot)
Po cestách chodí skupinky creepů (NPC bojovníci), čtyři meele (bojují na blízko) a jeden ranged (bojují na dálku). Rodí (spawn) se každých 30 sekund u svých kasáren. Pravidelně se k nim připojuje katapult (jednou za čas). V průběhu hry se skupinka creepů rozrůstá. Na každé cestě dále najdeme dvě věže, ty nejblíže k nepříteli se označují Tier 1, další Tier 2. Poté tu jsou věže Tier 3, které stojí na počátku hlavní základny a brání kasárny (barracks, zkráceně "rax"). Kasárny jsou rozdělené na meele a ranged. Po jejich zničení se na dané lince spawnují nepřátelskému týmu větší a silnější creepové, dle typu zničených raxů. Dále už pak stojí dvě Tier 4 věže, které jsou poslední obranou před samotným Ancientem.
V každé základně najdeme bázi (base), ve které se oživují (spawn/respawn) hrdinové jak na začátku hry, tak i po své smrti. Tato báze regeneruje životy a manu přátelským jednotkám a naopak drtivou silou zraňuje nepřátelské. V bázi najdeme hlavního obchodníka (shop), který prodává většinu věcí. Zbylé věci najdeme v tajném obchodě (secret shop). Ty jsou celkem dva umístěné v lese. Jeden na straně Dire, druhý na straně Radiant. Další obchody můžeme nalézt na TOP a BOT lince, zhruba uprostřed. V těchto obchodech nalezneme některé věci jak z klasického, tak tajného obchodu.
Hrdinové získávají zlaťáky (gold) a zkušenosti pomocí Income (1 zlatý za 0,6 sekundy), poté dorážení (last hit) nepřátelských creepů, zabíjením neutrálních creepů, tak i za zabíjení nepřátelských hrdinů a budov. Další možnost, jak si vydělat, je zabití Roshana (nejsilnější neutrální creep). Za zlaťáky dále můžete koupit věci (Itemy), které vás zlepšují. Zkušenosti slouží k vašemu levelování. Za každý level si můžete dát jeden bod dovednosti (skill point) do jedné z vašich schopností nebo zlepšení atributů o 2. Každým levlem se tudíž stáváte silnějším, přičemž maximální level je 25.

Hrdinové

Hrdinové jsou základním prvkem hry Dota 2, jelikož průběh hry je závislý na jejich akcích. Všichni hrdinové mají různé herní styly, které vyplývají z jedinečných Schopností a kombinací Atributů. Většina hrdinů má odlišnou roli, která jim definuje, jakým způsobem ovlivní bojiště, ačkoliv mnozí Hrdinové mohou vykonávat dvě nebo více těchto rolí. Hrdinové se dělí na tři základní skupiny podle toho, co upřednostňují - zda sílu, obratnost či inteligenci.
Další dělení je pak podle jejich úkolů (rolí). Základní dělení vypadá takto:
 • Tank - Odolný hrdina. Jeho úkolem je zajistit, aby nepřátelské jednotky útočily na něho a slabší hráče jeho týmu nechaly na pokoji; příklad je hrdina Centaur Warrunner nebo Abaddon.
 • Carry - Útočný hrdina pro pozdější fáze hry (Middle game/Late game). Po většinu hry střádá peníze, aby si mohl nakoupit dostatečné vybavení (Itemy); např. Chaos Knight nebo Phantom Assasin.
 • Support - Podpůrný hrdina. Mezi jeho úkoly patří podpora Carry spoluhráče a mj. rozmisťování tzv. Wardů, špionážních zařízení, které odhalují pohyb nepřátel v dané oblasti; příklad je hrdina Omniknight nebo Dazzle.
 • Ganker - Hrdina, který má atributy a schopnosti silné především ze začátku hry (early game). Snaží se přepadávat zraněné nepřátelské hrdiny a pomáhá při soubojích s nepřátelským týmem; příklad je hrdina Pudge.
 • Initiator - Hrdina, který má schopnosti vhodné na zahájení souboje. Jde např. o hrdiny, kteří mají schopnost omráčit (stun) nebo umlčet (silence) více hrdinů najednou; příklad je hrdina Clockwerk nebo Tidehunter.
 • Escaper - Hrdina, který má schopnosti díky kterým snadno uniká nepřítelům. Obvykle jsou slabší než ostatní hrdinové (neplatí pro late game); příklad je hrdina Riki nebo Slark
 • Jungler - Hrdina, který má výhodu v jungli, může místo na cestě (line) získávat goldy a zkušenosti v lese; příklad je hrdina Enigma nebo Lycan.
 • Semi-Carry - Útočný hrdina pro early/middle game. Má na začátku velký attack damage, a tak může v early game rychle zabít nepřítele; příklad je hrdina Slardar.
Někteří hrdinové jsou všestrannější než jiní a jsou schopni plnit různé role; příklad je hrdina Morphling.

Předměty

Předměty jsou zboží získávané v obchodech. Vyskytují se v mnoha podobách a typech. Většina předmětů zabírá místo v hrdinově inventáři, což znamená, že hrdina může ve hře nést jen omezený počet předmětů. Předměty s receptem automaticky spojují komponenty z inventáře a depozitáře a skládají je ve finální předmět. Díky tomu je nutné si promyslet jaké předměty a kdy je nutné je koupit. Některé předměty lze po sestavení zpětně rozložit.
Většina hrdinů může používat většinu předmětů, ale existují i předměty, které pro některé hrdiny ztrácí efekt nebo je nemohou koupit. Hrdinové obvykle nemohou, krom předmětů na jedno použití, využívat předměty zakoupené jinými hráči. Výjimkou jsou lektvary (doplňují životy nebo manu), wardy (davají vizi), bottle (doplňuje životy i manu) a tango (doplňuje hrdinům životy).
Většinu předmětů lze prodat za plnou cenu do deseti sekund od zakoupení, po této době je možné je prodat pouze za cenu poloviční. Některé předměty, např. Gem of True Sight, však prodat nelze.