Jak odbarvit černé vlasy?

19. září 2016 v 17:02 | Káťa |  Deníček pařmenky
Zdravím všechny holky a popřípadě i pány, kteří zavítali na moje stránky.

Dneska bych se ráda věnovala tomuto tématu - jak se zbavit černých vlasů, jelikož jsem nedávno stejnou změnou prošla a ráda bych svoje zkušenosti poslala dál a pomohla jiným černovláskám Smějící seJako první bych ráda zmínila, že jsem původně chtěla jít ke kadeřnici, šla jsem do 3 salónů ale všude mě odmítli s tím, že si to nevezmou na triko, což mě vážně dost naštvalo. Chápu, že toto odbarvení je velmi náročné pro vlasy, ale aby mě takto odmítli jsem vážně nečekala.

Takže jsem se tedy rozhodla o odbarvení doma. Následující body si prosím pozorně přečtěte a před barvením pečlivě rozmyslete, zda skutečně takovou změnu chcete provést.

  • VOLBA ODBARVOVAČE: nejdůležitejší je zvolit správný výrobek, pokud se chcete zbavit černé, musíte mít jasno, jak. Některé jsou slabší, některé silnější. Pokud máte černou či tmavě hnědou a vlasy si příliš nebarvíte, tj. vlasy nejsou 30x přebarvený černou, postačí slabší např. od Palette, ale pokud jste na tom stejně jako já a barvíte se na černo už 5 let a ještě celou hlavu, protože jste původně blond, takže vám ostatní vlasy světlají. Tak budete potřebovat silnější, doporučuji od SYOSSU zesvětlení o 7-9 odstínů.

  • BARVENÍ: Obarvěte se dle návodu v balení barvy, opravdu kvalitní odbarvovač poznáte podle toho, že v balení má i prášek, který se přimíchává do barvící emulze. Poté si naneste barvící směs na vlasy a určitě si čas pro umytí. A teď popíši vlastní způsob, jak jsem postupovala. 10 minut před umytí jsem si napustila trochu vody do vany, ohnula se přes vanu a namočila ruce a mírně vmasírovala trochu vody, aby směs na hlavě se trochu napěnila a odbarvila, pokud jsem toto neudělala, vlasy zůstaly černé a vůbec se neodbarvily. Takže podle mě je to nutností. Když se barvíte klasicky taky je barva "pěnová" nebo ji alespoň lehce napěníte při nanášení. A přesně tohle stejné se musí udělat i s odbarvovačem, ale díky peroxidu to nepění a tudíž se pak nic neodbarví, proto je nutné s trochou vody to napěnit.

  • NOVÁ BARVA: Prosím, abyste pečlivě vybrali barvu, kterou nanesete po odbarvení. Odstín je vcelku jedno, ale z vlastní zkušenosti vím, že po takovém odbarvení je mnohem lepší použít pouze šampón a dlouhotrvající barvu až po měsíci či dvou. Je to hlavně z toho důvodu, že odbarvením a použitím perodixu vlasy spálíte, je to pro ně strašně velká zátěž a když je na to ještě napatláte barvu stupně 3, tak vlasy strašně trpí, proto doporučuji pro odhlečení použít pouze šampón a dokoupit si vyživující sprej či olej na vlasy, abyste jim po tomto otřesném zážitku pomohli s obnovou.

Doufám, že Vám můj článek pomohl, případně dotazy do komentářů!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama