Strach z vlastních myšlenek

8. září 2016 v 17:43 | Káťa |  Téma týdne

Bojíte se vlastních myšlenek?

NE? Měli byste!
Určitě každý alespoň jednou za život měl "černé" myšlenky. Mě se asi před 8 lety stala taková zajímavá věc. Měla jsem kočku Micinku, která žila u mé babičky, přespávala doma ale měla volný pohyb i ven. Vždycky se vrátila. Jednou jsem si tak pomyslela, jak dlouho asi ještě bude žít, bylo jí skoro pět let. Tak mě napadlo, že ještě pět let by tady s náma mohla bejt. To jsem se strašně spletla. Během následujících 14 dnů nám volala babička, že umřela, že jí našla nataženou před venkovními dveřmi. Nechápaly jsme to. Tak stará ještě nebyla (její mámě je skoro 12 let), nemocná taky ne, chovala se normálně a neměla na sobě ani známky útoku, nebyla ani nikde krev. No nedalo se nic dělat, obrečela jsem to a žila dál.


Školu jsem dostudovala, našla si přítele a odstěhovali jsme se do Prahy. S přítelem nám to bezva klapalo a i s mojí budoucí tchýní jsme se celkem rozuměly. Byla to starší dáma, oproti mé mámě byl věkový rozdíl téměř 20 let. Když u nás byla na návstěvu, nemohla jsem si nevšimnout, jaká je náruživá kuřačka a, že po ránu docela pěkně hnusně kašle. A tak mi v jednu chvíli problesklo hlavou, jak dlouho tady s námi bude, když takto kašle a kouřit zřejmě nikdy nepřestane. Trochu jsem se za tu myšlenku styděla, samozřejmě jsem jí nic špatného nepřála a nemohla jsem ani nic říct, třeba aby trochu změnila návyky, alespoň to kouření omezila nebo kouřila elektronickou cigaretu. Chápu, že pro kuřáka, který silně kouří 40 let, asi nebude dostačující nějaké elektro cígo. Ale přece jenom by měl člověk o svoje zdraví trochu dbát a když sám ví, že už není nejmladší a hlavně rakovina je svině!!!!

Zhruba za tři týdny jsem přišla z práce a můj přítel mi oznámil, že jeho mamka má rakovinu kostní dřeně. V tu chvíli by se ve mě krve nedožezal, jak jsem ztuhla, okamžitě jsem si vybavila mojí myšlenku a taky myšlenku na mojí kočku, opravdu jsem najednou dostala vážně strach ze svých myšlenek a rozhodla jsem se už nikdy nebude přemýšlet nad tím, kdy někdo umře. Nevěřím, že bych měla nějakou magickou moc či něco podobného, ale i přesto na to už nikdy nebudu myslet.


Bylo to opravdu naposledy, co jsem myslela na tak špatné věci a bála se vlastních myšlenek! Již nikdy více, buďte pozitivní!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama