Tempest Smith -podle skutečné události

22. září 2016 v 18:52 | Kačka |  Příběhy
20. února 2001 mladá dívka jménem Tempest Smithová spáchala sebevraždu v Lincoln Parku (městská část) ve státě Michigan, USA.
Dívenka seděla sama ve své ložnici jedno chladného rána a dívala se do zrcadla. Krátce před začátkem školy. Udělala rtěnkou obtisk, který zdobí její zrcadlo do dnes. Smutné vzpomínky každým dnem rostly, ustaraná dívka si dala svůj leopardově potistěný šátek kolem krku a oběsila si na svojí patrové posteli.


Příčinou její sebevraždy byl přístup jejích spolužáků ze střední školy, kteří se jí posmívali za to, že je jiná, že vyznává kult wicca neboli se zajímá o okultismus. To je bohužel jeden z mnoha případů náboženských předsudků. Nemusíte být rasisti nebo feministky, za diskriminaci se považuje také názor, že pouze vaše náboženství je to jediné skutečné a vše ostatní jsou nesmysly.
Pět měsíců po sebevraždě, matka Tempest, Denessa, podala žalobu proti škole, ve které uvádí, že oni zavírali oči nad šikanou a že jejich nečinnost mohla odvrátit sebevraždu. Ona také tvrdila, že škola je zaujatý proti vyznavačům Wicca a odkazovala se na případ z roku 1999 , kdy školák Crystal Seifferly nosil pentagram, v tomto případě USA okresní soudce rozhodl, že to je porušením svobody náboženského vyznání.
Nadace názvem Tempest Smith Foundation byla založena v její paměti podporovat náboženskou toleranci.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama