Dabing nebo titulky?

5. prosince 2016 v 7:27 | Káťa |  Deníček pařmenky

Dabing či titulky?Úžasný

Mezi moje nejoblíbenější seriál patří: Chirurgové, Lovci duchů a Walking dead
Všechny jsou novější seriály a tím pádem nemají některé řady ještě ani CZ dabing, ale snad jako každá jsem na něj narazila v českých TV, kde mě zaujali a začala jsem je sledovat.
Obrázek
Po prvním 4 řadách Lovců duchů jsem už viděla jen anglické a věřím, že na ten CZ se ani nekouknu. Hlasy samozřejmě jdou lépe k postavám a i jejich emoce jsou samozřejmě vyjádřeny lépe než dabingem a chlapem, co sedí se sluchátkama ve studiu.
To samé musím napsat o Chirurgách (Grey´s anatomy) Meredith nemá v angličtině tak uječený hlas, Cristine má hrubší hlas, který se k ní více hodí a to stejné ostatní postavy.
Naopak musím uznat, že seriál, který znáte všechny díly a už se nenatáčí jako např. Přátelé zas v angličtině slyšet nemůžu. Nejspíš to bude tím, že tento seriál znám pouze v CZ. Jednou mě napadlo pustit si originál a můžu vám říct, že jsem byla neskutečně překvapená a zároveň zaražená jakej má Rachel drsnej hlas oproti Miriam Chytilové (dablérka Jennifer Aniston), naopak Mathew Perry alias Chandler mi přišel v angličtině velmi zženštilý. Je to samozřejmě můj názor.
Takže závěrem bych chtěla říct, že dabing pouze pokud neznáte originál! A originál pouze pokud se na v CZ nebudete chtít dívat. To platí jako u seriálů tak filmů. Spousta filmů podle mě ztratí to kouzlo....
A má to také jednu výhodu, naučíte se trochu anglicky...

Sice jsou to spíše situační konverzace, které vám asi moc nepomůžou, když se ztratíte v Londýně, ale lepší než nic ne? A co vy sledujete seriály v AJ?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 5. prosince 2016 v 7:57 | Reagovat

Já na seriály moc nekoukám, ale mám ráda spíš dabing a když máme k němu někdy puštěné i titulky, tak srovnávám a čumím na ty titulky, spíš než na film. Vyjde mi vždycky nějak líp ten dabing.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama