PC nejde spustit

5. prosince 2016 v 15:00 | Lina |  Deníček pařmenky

Počítač nelze spustit, něco je špatně...

Zde vás provedu základní postupy pro identifikaci, co je na počítači rozbité, jedná-li se o hardware.
Software tedy ovladače a systém jsme vyloučili, protože nepomohlo přeinstalovaní systému.
Jednou chybou také může být v systému příliš slabý počítač pro operační systém. Proto tedy jen zkrátka uvádím, že počítač pro operační systém Windows 7 musí mít následující systémové požadavky:
 • 32bitový (x86) nebo 64bitový (x64) procesor s frekvencí 1 gigahertz (GHz) nebo vyšší
 • 1 gigabajt (GB) paměti RAM (32bitový systém) nebo 2 GB paměti RAM (64bitový systém)
 • 16 GB volného místa na disku (32bitový systém) nebo 20 GB (64bitový systém)
 • Grafické zařízení DirectX 9 s ovladačem WDDM 1.0 nebo vyšším
Když tedy přejdeme softwarovou část, systém po přeinstalovaní pořád zlobí zaměříme se na konkrétní součásti hardwaru, co mohou škodit.
Otevřete bednu od počítače, pokud máte PC v záruce a kupovali jste ho jako celek, neotevírejte a neporušujte známku záruky a raději ho běžte reklamovat. V opačném případě otevřete.
Po otevření uvidíte
Největší životnost má procesor, paměťovky RAM a disk.

PC jde zapnout, nespustí se systém

 1. Pokud PC jde zapnout, spustí se BIOS, ale nehlásí Vám to žádný disk nebo, že systém nelze načíst, opravit atd. může být rozbitý disk. Odpojte disk z desky a vyzkoušejte disk v jiném PC. Pokud lze disk spustit v jiném PC disk je v pořádku.
 2. Pokud i přes to, že je disk v pořádku ale windows nelze načíst, vyzkoušejte jiné paměťové karty RAM, ramky čtou během startu z pevného disku data a pokud jsou rozbité logicky nelze načíst systém.

PC jde zapnout, nespustí se obrazovka

 1. Jako první musím podoktnout, že může být rozbitá obrazovka, zkusit připojit jinam. Bohužel většinou tady ten problém není.
 2. Pokud se PC zapne, ale nespustí se vůbec obrazovka, vyzkoušejte disk, odpojte disk a spusťte PC bez disku. Pokud ani to nejde, disk je v pořádku. Pokračujem. U většiny zařízení se vám během natáčí dat z disky, který není připojen, objeví alespoň upozornění, že nebyl nalezen HARD DISK.
 3. Teď zkontrolujem paměti RAM, vyzkoušejte nejdřív každou zvlášť, jestli není třeba rozbitá jedna, pokud se PC nespustí, vyzkoušejte jiné. Před zničením ramek se počítač chová velmi záhadně. Problémy se startem, po spouštění systému černá obrazovka a trvá než se systém načte.
 4. Poslední nám zbývá deska. Pokud se vám PC před zničením třeba náhodně vypínalo, hrajete hru a najednou černá obrazovka, nebo nefunguje zvuk (krom rozbitých reprákůS vyplazeným jazykem), je jasné, že jde o desku. Zvuková karta obsažená v desce a následné propojení grafiky s hlášením monitoru o výpadkách připojení. Můj monitor hlásil "Žádný vstupní signál". Takže jinak... deska nám pomalu mává na posledním tažení. Nejdříve přestane fungovat zvuk, pak obraz a pak se PC už ani nezapne, takže odejde celá. V 60% případů rozbitých PC je to většinou deska, PC se přehřívá, hřeje na něj grafika, procesor....

PC nelze spustit

 1. Nejčastější příčinou tohoto problému je zdroj počítače. Velká krabice, kam strkáte kabel a žene elektriku do desky a ta spouští celý PC. Zda je rozbitý zdroj, jde zjistit zkouškou jiným. Můžete vyzkoušet i zdroj zapojit do jiného PC.
 2. Pokud ovšem jiný zdroj také nefunguje a do PC pořád nejde elektrika, dostáváme se opět k desce, která je nejspíš vypálená nebo má zničený chipset. A na pokyn zdroje nepropouští do ostatních kompolentů elektriku např. ventilátor, ale toto je spíše méně pravděpodobné. Zdroj se rozbíjí velmi málo, můžete ale zkontrolovat, kolik má příkon a kolik vaše PC potřebuje k provozu energie a zda zdroj není přetěžován.
Pro dotazy se ozvěte do komentů..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Used PC Distributor Used PC Distributor | Web | 20. července 2017 v 13:36 | Reagovat

Nice Blog Post !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama