Únor 2017

10 nejdůležitější KURVA v dějinách

25. února 2017 v 19:13 | Lina |  Zajímavosti
Tohle mě vážně pobavilo, i když to už určitě znáte, je to už starý materiálSmějící se

1. Kdy už, kurva, konečně přestane pršet? (Noe, 4314 před Kristem)
2. Kurva, nešlapte mi tady v těch kruzích, volové! (Archimedes, 126 před Kristem)
3. Kurva, to je ale vedro! (Jana z Arku, 1431)
4. Kdy už tam kurva konečně dorazíme? (Krystof Kolumbus, 1492)
5. Kurva, jak si ty flanďáci vlastně myslejí, že mám ten strop namalovat? (Michelangelo, 1566)
6. Co sis to kurva vzala, Julie? (Romeo Montecchio, 1595)
7. A stejně se, kurva, točí! (Galileo Galilei, 1633)
8. Jak je to, kurva, možné, že to nikdo nechápe? (Albert Einstein, 1938)
9. Pojď, Moniko! Kurva, vždyť se to nikdo nedozví! (Bill Clinton, 1997)
10. Která kurva namazala ty liány vazelínou? (Poslední slova Tarzanova, o přesném datu tohoto výroku se vědci dosud přou)

Uměle vytvořené ostrovy

23. února 2017 v 15:11 | Lina |  Zajímavosti
V Dubaji uměle vytvořili ostrovy ve tvaru palmy-vlastně to nejsou ostrovy, jsou tam mosty které vedou k pevnině takže jsou to poloostrovy.
Proč si s tím někdo dělal tu práci?!
Odpověď je jednoduchá-kvůli turistům!
Lidé jezdí k moři, a když vytvořili ty ostrovy, tak vlastně prodloužili pobřeží a může tam být daleko víc turistů.
Pravda, je tam přeplněno ale je tam krásně.
Teda můžu vám říct, že mám vybranou dovolenou, jdu si koupit prasátko a šetřit!

The Sims 2 - jak se stát...?

21. února 2017 v 16:58 | Lina |  Deníček pařmenky

Jak se stát vlkodlakem

U svého domu postavte hodně stromů nejlépe jehličnanů, v noci k Vám pak přijde vlk, poznáte ho
tak, že mu svítí oči.
Musíte se s ním skamarádit jak denní vztahy tak ty druhý musí bejt 100 a pak vás kousne. Na
vlkodlaka se proměníte pouze v noci, můžete výt a přivolat vlky ale nic zvláštního to není a vlkodlak
chodí jak postižený(můj názor).

Ďábelské moře

19. února 2017 v 20:54 | Lina |  Paranormální jevy
Proslulý Bermudský trojúhelník není jediným místem na světě, kde se dějí podivné události. Podobným místem je také oblast Pacifiku nedaleko Japonska, přesněji, mezi Iwo Jimem a Marcus Islandem. Dostala výmluvný název - -- Ďábelské moře. Místní rybáři o tomto místě tvrdí, že je osídleno ďábly a zlými duchy, kteří nemilosrdně ničí jejich lodě.

Mizející lodě
Zmizelo jich tady skutečně hodně. Do černé listiny nezvěstných se například zapsala rybářská loď Eleventh Myoin Maru, která zmizela beze stopy 18. září 1952. Celou záležitostí se zabývala Japonská kancelář námořní bezpečnosti a vědci z Tokijské univerzity. Při důkladném zkoumání široké námořní oblasti a pravděpodobného místa nehody bylo zjištěno, že zde velice často dochází k výbuchům podmořských sopek, což by celou záležitost vysvětlovalo. Na dně oceánu byl objeven zcela nový vulkán, který dostal jméno Myoin-sho. O několik týdnů později byla domněnka potvrzena: ve vzorcích lávy, vyzvednutých ze dna oceánu, objevili vědci mikročástice pocházející ze zmizelého plavidla. Jestliže zbyly z rybářské lodi pouze částečky pozorovatelné pod mikroskopem, dá se předpokládat, že šlo o mimořádně silnou erupci.

Nejdůležitější orgán

18. února 2017 v 19:54 | Lina |  Téma týdne

Organismus člověka podléhá mnoha rytmům, dennímu rytmu, měsíčnímu rytmu, hodinovému rytmu, ročnímu rytmu a i rytmu s daleko delšími periodami, periodami desetiletými i staletými. Patrně celé lidstvo podléhá určitým staletým rytmům a také pulsace vesmíru je rytmem, na který jsme však dosud nedohlédli. Číňané, kteří po tisíce let studovali přírodní jevy a přírodní zákony, nerozlišovali mezi dynamikou přírody a dynamikou lidského organismu. Nejbližším měřítkem času pro člověka jsou hodiny. Člověk žije z hodiny na hodinu. Každou hodinu se mění stav jeho organismu a tuto skutečnost vyjádřili Číňané v tzv. orgánových hodinách.

Každý orgán má svou dobu maximální činnosti a za dvanáct hodin nato dobu minimální činnosti. Rytmické kolísání činnosti jednotlivých orgánů se projevuje v průběhu dne v hodnotách tělesné teploty, v dechu, v elektrolytickém a enzymatickém hospodářství, v tepu, v koncentraci hormonů, v tvorbě krvinek či hladině červeného krevního barviva, nepochybně i v kolísání fyzické a psychické výkonnosti. Prakticky každý fyziologický děj vykazuje periodické kolísání. Od vylučování žluče až po elektrickou aktivitu mozku. Není tedy jedno, kdy děláme psychologické testy či kdy snídáme. Tušíme, že lidstvo ve starověku žilo ve větší intuici a cítění. Rytmus dne byl pro člověka daleko důležitější, než ho chápeme dnes my. Hodiny našeho organismu nám mohou objasnit mnohé. Třeba to, proč orientální lékař nesměl být líný. Na první pohled je zřejmé, že časy optimálního chodu našich orgánů se pramálo shodují s pracovní dobou lékařského zařízení. Je třeba zasahovat v době, kdy je orgán energeticky plný či prázdný.

Orgánové hodiny:

23. - 1. hodina
Začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí anebo nemohou spát.

1. - 3. hodina
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, používat tuky, kávu.

3. - 5. hodina
V činnosti jsou plíce, proto se obvykle v tuto dobu budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, rýmu a se záněty cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského významu.

5. - 7. hodina
V největší činnosti je tlusté střevo. Je dobré si navyknout v tuto dobu na vyprazdňování. Vyhnout se stresu a spěchu. Probouzení je potřebné postupně, neboť nemocní lidé se právě cítí v tuto dobu velmi špatně. Pít hodně čaje.

7. - 9. hodina
Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple. V tuto dobu proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.

9. - 11. hodina
V tuto dobu je v činnosti slinivka břišní a slezina. V této době nepožívat alkohol! Je dobré ovoce, med (je to jediná denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat se přílišné fyzické činnosti. Můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.

11. - 13. hodina
Doba aktivní činnosti srdce. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum. Pozor na úrazy! Dobrá je procházka nebo krátký spánek.

13. - 15. hodina
V největší činnosti je tenké střevo. V této době se snižuje citlivost zubů (vhodná doba na dentistický zákrok). Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.

15. - 17. hodina
Nejvíce pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje, sportovat. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu.

17. - 19. hodina
V činnosti jsou ledviny. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí, tuky, cukr, sůl, limonády, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stresy. Vydatně pít.

19. - 21. hodina
Dostává se do činnosti obal srdce - krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadelních her. V této době je nejúčinnější působení antibiotik a lze provádět natírání bolestivých míst.

21. - 23. hodina
Doba činnosti "tří ohřívačů". Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek. Nečinit nic pro aktivaci. Nikdy nekouřit. Také vynechat jídlo.

A jaký je podle vás nejdůležitější orgán???


Bermudský trojúhelník

17. února 2017 v 19:53 | Lina |  Paranormální jevy
Od doby, kdy před tisíci lety první mořeplavci napjali plachty svých člunů, se rozsáhlé a nevyzpytatelné plochy oceánů staly zdrojem četných mýtů a záhad, místy zabydlenými podivnými obludami s nevysvětlitelnou mocí. Známé jsou historky o mořských pannách nebo o Krakenovi, sedmdesátimetrové obludě, která ničila lodě a zabíjela námořníky. Novějšího data je špatná pověst tzv. bermudského trojúhelníku. Bermudský trojúhelník, kdo by neznal legendu všech záhadologů, kterou lze najít v oblasti mezi Portorikem, Miami a Bermudským souostrovím. Záhadně zde mizí lodi, letadla jejich posádky. Alespoň to tvrdí milovníci záhad. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že právě tady je jakési loviště, kde vesmířané získávají "vzorky lidské civilizace". Anebo je snad všechno kolem slavné záhady jen docela obyčejný humbuk?
PROČ BERMUDSKÝ A PROČ ZROVNA TROJÚHELNÍK?

Lidé se schopnostmi

15. února 2017 v 16:51 | Lina |  Paranormální jevy

Tofik Dadašev
se stal populárním v polovině 70. let 20. století. Dokázal totiž číst myšlenky a své umění demonstrovali na pódiích. Zcela náhodně vybraný člověk z obecenstva myslel na úkol, který měl Dadašev udělat. Přesné znění napsal na lístek a předal jinému divákovi ke kontrole, rovněž zcela náhodně vybranému. Například najít blok v tašce, kterou divák přehodil přes svoji židli, dojít na určité místo a podobné. A pak už obecenstvo jen žaslo.

Příběh z Číny

13. února 2017 v 19:36 | Lina |  Příběhy
Sedmý den sedmého měsíce čínského lunárního kalendáře podle pověsti se tuto noc setkají pastýř Niou Lang a Nebeská tkadlena uprostřed Mléčné dráhy na mostě z vlaštovek, aby po roce opět spatřili jeden druhého. Už dlouho se v Číně vypráví milostný příběh o Niou Langovi a Nebeské tkadleně. Nebeská tkadlena je nejmladší dcerou Nebeského krále a dokáže utkat nádherné vzory a barvy. Když uvidíte překrásně vybarvenou oblohu a duhy se sedmi barvami, musí to být práce šikovných rukou Nebeské tkadleny.
Liou Lang byl pastýřem krav. Narodil se do chudé rodiny v jižní Číně. Jeho rodiče zemřeli, když byl mladý, a vyrůstal v mnoha těžkostech. Žil sám se svými kravami. Byl čestný, laskavý a pracovitý, ale protože byl chudý, nemohl si najít ženu.

Konec cesty - ubližování

11. února 2017 v 15:44 | Lina |  Téma týdne
Sebepoškozování je problém celosvětový a pro mnoho lidí to může být konec jejich cesty.

Je sice psáno, že sebepoškozování je prováděno bez vědomého motivu zemřít. To ale neznamená, že si člověk obecně nepřeje umřít a (nebo) neřízne moc hluboko - hloubeji, než si přeje. I když si myslí, že má vše pod kontrolou, není to pravda. V návalu emocí si může ublížit více než by si přál/a.
Tihle lidé bohužel řízli moc hluboko (vědomě i nevědomě) a jejich život se nevrátí.

Bílý nebo černý anděl? Nádherný příběh

10. února 2017 v 18:54 | Lina |  Příběhy
Stojím na okraji propasti. Propasti, do které můžu spadnout. Propasti z níž není návratu. Vedle mě stojí dva andělé. Černý a bílý. Ten bílý anděl, s očima modrýma jak letní nebe, vlasy barvy slunce a úsměvem, jež s sebou nese smíření, mi otvírá svou vřelou náruč a nabízí mi konec utrpení a spokojenost.