Březen 2017

Pocity při zjištění, že se vám blízký člověk sebepoškozuje

31. března 2017 v 19:14 | Lina |  Zajímavosti
1. Šok a odmítnutí:
Sebeubližující si lidé často svá zranění skrývají právě z obavy, že vás budou šokovat. Proto se ukrývají do dlouhého oblečení a při "nehodě", kdy je zranění objeveno si vymýšlí nejrůznější záminky. Je to jejich tajný svět, o kterém se většina známých dozvídá náhodou a to více jsou tedy šokováni.
Odmítnutí za šokem následuje. Je to běžný postup, kterým se člověk vyrovnává s věcmi, které jsou pro něj nepochopitelné. Přijmout tento fakt je velmi těžké a proto se může u vás dostavit deprese. Ubližování si ukazuje na emocionální bolest, která se v člověku ukrývá a popření od ostatních může být vyloženo jako popírání problémů, jež člověka trápí. Je tedy velmi důležité si uvědomit realitu a získat na věc náhled. To je pro vás v této situaci jistě velmi obtížné, ale uvědomte si, že poskytnout pomocnou ruku je velmi důležité!

Hustější vlasy rychle

29. března 2017 v 13:14 | Lina

V dnešní době je snadné opatřit si krásnou, hustou a dlouhou hřívu. Nejste-li úplně přesvědčená o zahuštění vlasů u kadeřníka, vyzkoušejte nejprve samoaplikační metodu, která je finančně nenáročná a zvládnete ji sama doma. Povíme vám, jak na to!

O prodlužovacích metodách u kadeřníka jsme již psali. Metoda zahušťování Simply Perfect je tak jednoduchá, že ji zvládnete i vy sama během několika minut. Výhodou je, že se pramínky aplikují sponkami (klipsami), které lehce připevníte i sundáte. U jemných a řídkých vlasů je zahuštění okamžitě viditelné.

Jak nejlépe postupovat?

Jako pomůcky vám stačí dvě velké pinety, hřeben a vlasové pramínky. Začíná se odspodu v zadní partii, uděláte vodorovnou pěšinku a přicvaknete sponkami nejširší pásy. Po stranách nejlépe využijete šířku 10-15 cm, pro patku jsou nejoptimálnější nejužší prameny. Výsledek je znatelný po připnutí několika málo pramenů. Máte-li stálého kadeřníka, určitě vám s první aplikací pomůže a vše potřebné vysvětlí.

Co sada obsahuje?

Set Simply Perfect kromě vlasů obsahuje kartáč s přírodními štětinami, který se hodí nejen na rozčesání jednotlivých pramenů, ale i celého zahuštěného účesu. Přiložený bývá i tzv. testovací pramen, na kterém si můžete vyzkoušet, jak by chytla barva, kdybyste původní barvu chtěla změnit. Kadeře po sejmutí můžete i mýt, odstraníte tak zbytky laku či jiného stylingového přípravku. Stačí klasický šampon na vlasy včetně kondicionéru nebo speciální kosmetika přímo určená pro náhradní vlasy. Životnost závisí na četnosti používání.
Vaše kadeřnice vám ráda poradí

Řešení i pro nezkrotné vlny

Kombinace hladkých a kudrnatých pramenů hraje v účesech prim. Žehlete do loken právě přidané vlasy. Tím svoje vlastní šetříte a ty připínací jsou k žehlení přizpůsobené. Kromě zahušťovacího efektu, můžete s vlasy docílit zajímavých kreativních a barevných variant. Můžete si vybrat odlišný odstín ke své barvě vlasů a vytvořit si melír jen pro konkrétní příležitost. Kouzlit také můžete s červenými, fialovými i modrými pramínky. Velmi zajímavě vypadají vlasové pásy, které jsou jemně promelírované. S nimi vytvoříte i nepřehlédnutelný večerní účes. Nezapomínejte je na spaní sundávat, jinak hrozí zacuchání do vlastních vlasů.

Triky pro hezčí postavu

27. března 2017 v 16:15 | Lina |  Deníček pařmenky

Silná stehna

Bytelný spodek je bytelný spodek, s tím se toho moc nenadělá. Ženy s touto disproporcí postavy ale nemusí házet flintu do žita. Stačí zdůraznit ploché bříško, úzký pas nebo vyvinuté poprsí a zacílit tak zájem okolí (mužů) na jiné partie. Je nutné držet se jednodušších střihů a méně výrazných barev. Ideální je používat stahující nohavičkové bezešvé kalhotky a punčochy zpevňující stehna.

Hrdinové dnešní doby

25. března 2017 v 22:00 | Lina |  Téma týdne

Kdo jsou hrdinové dnešní doby?


Asi každý člověk má svého hrdinu, vidí nějakého člověka jako svůj vzor. Pro někoho je to popová senzace, pro jiného hokejový bůh.


Porucha vyjádření svých pocitů

23. března 2017 v 18:20 | Lina |  Zajímavosti
Současný psychologický pojem popisující stav, kdy člověk není schopen popsat to, co cítí. Alexytimie byla jasně spojena se sebepoškozováním ve studii z roku 1996 a je shodná s tím jak lidé, kteří si ubližují často popisují emoční stav před sebepoškozením; často nedokáží určit žádný přesný pocit, který se vyskytoval těsně před touhou si ublížit. Toto je zvláště důležité v pochopení sdělovací funkce sebepoškozování.
Právě alexytimie, neschopnost vyjadřovat pocity, je štítem sebepoškozujících, neboť je snesitelnější necítit nic, než žít v neustálé vnitřní bolesti.

Mýty a legendy

21. března 2017 v 19:18 | Lina |  Paranormální jevy


Mýty a legendy
Na začátku všeho byl patrně strach. Strach z mrtvých a jejich návratu. Strach z neobvyklých úmrtí. Strach z neobvyklých živých.
Vampyrismus, tedy strach z upírů, se objevuje mezi lidskými kulturami s pohřbem intaktních těl, jiné kultury, s žárovými pohřby tyto mýty většinou nemají... Lidé pak měli strach, že se ti, kteří zemřeli za podezřelých okolností, mohou vrátit na svět jako nemrtví a škodit živým. Těla zdánlivých upírů pak byla různě zohavována: ukroucená či odseknutá hlava je uložena v jiné části hrobu, odseknuty bývají také končetiny, případně jsou svázány či spoutány. Ústa vampýra jsou ucpána kamenem či kusem kovu, v hrudním koši jsou pak zbytky po vražených kolících. Nezřídka jsou těla posypána květy česneku či mákem a zasypána kameny nebo trnitými větvemi. Hroby a těla byla takto v drtivé většině případů upravena až po prvním pohřbení a následné exhumaci. Další zvláštností je, že až na ojedinělé případy, šlo o těla mužská.

Deset věcí, které dělají jen

19. března 2017 v 13:42 | Lina |  Zajímavosti

...které dělají v koupelně jen ženy:


 1. Mohou si vykroutit krk, jen aby mohly pozorovat svůj zadek v zrcadle.
 2. Při líčení řas vypadají jako zlatá rybička, když se fotí s bleskem.
 3. Postaví se na váhu s gumičkou do vlasů a bez ní, aby zjistily, jestli je to nějaký rozdíl.
 4. Při stříhání nehtů si chtějí ležérně pohupovat s nohou na umyvadle - a přiotm je chytí křeč v hýždových svalech.
 5. Při líčení dělají, jako by natáčely návod na Youtube.
 6. Při čištění zubů zvládnou naťukat ještě osm zpráv na mobilu.
 7. Holí si chloupky na palcích u nohou.
 8. Udělají si 139 selfies. Polovinu vymažou, druhou upraví a nakonec nedají na net ani jednu.
 9. Zatímco jim na hlavě působí vlasová maska, intenzivně studují zadní stranu jejího obalu.
 10. Stisknou splachování, ještě než jsou hotové, jen aby přehlušily nepříjemné tělesné zvuky.

...které dělají v koupelně jen muži:


Cviky

17. března 2017 v 16:17 | Lina |  Deníček pařmenky
Pro štíhlý pas
Lehněte si na bok. nohy pokrčte do pravého úhlu a opřete se o loket. zdvihněte pánev a zároveń vzpažte pravou ruku tak, aby stehna, boky, hlava a ruka tvořilyjednu linii. vydržte 10 sekund, pomalu spouštějte pánev těsně nad zem a znovu ji zdvihněte. opakujte 10x. Nesprávně: Hmotnost těla nepřenášejte na ramena, pokuste se rozložit ji rovnoměrně. Dbejte na přímou linii zad.
Skvělá kondice
Lehněte si na záda, nohy mírně pokrčte, kolena jsou od sebe na šířku boků. Představte si, že ze stropu visí lano, po kterém se chcete vyšplhat nahoru. přitom sahejte rukama střídavě do vzduchu. Hlava je v prodloužení trupu, dívejte se před sebe, boky nechte na zemi. Cvičte 30sekund a pak uvolněte. Opakujte 3x.
Pevné boky
Lehněte si na záda, nohy pokrčte a opřete chodidly o zem. Pravý vnější kotník opřete o levé stehno těsně pod kolenem. Levou paži natáhněte a nasměrujte k pravému koleni. Druhou ruku si dejte v týl. Zdvihejte levou část trupu směrem: za levou rukou, dokud se od země neodlepí lopatky, a vraťte se zpět. Opakujte 15x ve 3 sériích na každou stranu. Nesprávně: Netahejte trup nahoru krkem, všechno úsilí soustřeďte do břišních svalů.
Bříško jako z oceli

Lehněte si na záda a zdvihněte obě nohy tak, aby svíraly se zemí úhel asi 60°. Trup nechte na zemi. Pomalu začněte spouštět jednu nohu těsně nad zem. Vydržte 2-3 sekundy a nohy vyměňte. Bedra musí být stále přitisknutá k podložce. Opakujte 10x ve 3 sériích na každou nohu. Nesprávně: Kdo má slabé břišní svaly, začne se prohýbat v zádech, proto spouštějte nohy jen do takové výšky, kdy ještě udržíte bedra na zemi.

Protáhněte se!
Po každém cvičení a zejména po posilování je třeba namáhané svaly pořádně protáhnout.
 • Lehněte si na břicho, ruce podél těla, čelo na zemi. Opřete se o lokty a zvedejte hlavu a postupně celou horní polovinu těla. Jste-li dost pružná, zdvihněte se z loktůa opřete se o dlaně. Snažte se co nejvíce prohnout v bedrech.
 • Sedněte si na zem do tureckého sedu, záda držte rovně. Vzpažte levou ruku a nakloňte trup mírně doprava, druhou si dejte na břicho. Vystřídejte strany.
 • Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy, rukama je chytněte pod koleny a přitáhněte k tělu. Vydržet 20 sekund.

Jóga k vysněné postavě

15. března 2017 v 17:17 | Lina |  Deníček pařmenky
Dnešní článek věnuji cvičením jógy pro vytvarování dokonalého zadečku, nohou a bříška.

Cvičením vás budou provázet Millie a Ella z Magické knihy jelikož i ony se musí udržovat v dobré kondici pro boj s démony!

Bříško s Ellou


Věříte na upíry?

7. března 2017 v 18:37 | Lina |  Paranormální jevy
Víra v upíry byla (a je) hojně rozšířena v mnoha částech světa, žádná jiná oblast na světě však nevydala tak rozsáhlou sbírku vampyrického vědění jako Evropa. Legendy o nemrtvých putovaly svobodně všemi možnými evropskými zeměmi, čímž dnes působí nesnáze, pokud jde o přesné určení původu vampýrské legendy.
Například v Řecku dodnes existují lidé, kteří věří na upíry. Konkrétně tento jejich tvor je znám jako "vrykolakas". Člověk se mohl stát vrykolakem skrze násilnou smrt či nedbale vykonaný pohřeb. V Řecku ovšem (jakož i u jiných ortodoxních národů) existovala také všeobecně rozšířená víra, že osoba vyhoštěná z církve nedojde po smrti klidu. Je tudíž zřejmé, že každý, nad kým vyslovil kněz tuto klatbu, stával se rovněž upírem. Zdá se, že vrykolakovi bylo předurčeno, aby napadal ty lidi, které znal ještě zaživa.